Визначені четверо кращих школярів, які представлять Україну на Міжнародній олімпіаді з хімії у США

опубліковано 12 квіт. 2012 р., 08:30 Вадим Разумов
Визначені четверо школярів, які представлять Україну на 44-й Міжнародній хімічній олімпіаді у Сполучених Штатах Америки у липні 2012 року та на Міжнародній Мендєлєєвській хімічній олімпіаді у Республіці Казахстан у травні цього року.

За підсумками Всеукраїнської олімпіади, в якій взяло участь понад 160 юних хіміків з усіх регіонів України, найкращі результати показали учні 11-х класів Ірина Запорожець (місто Балаклея Харківської області), Дмитро Шибанов (Севастополь, АРК), Ігор Чернюх (Львів) та десятикласник Андрій Стельмах (Львів). Фінальний етап олімпіади з хімії підтримала компанія OSTCHEM, власником якої є Дмитро Фірташ.

У кваліфікаційних раундах Всеукраїнської олімпіади взяло участь понад 235 тисяч школярів, змагаючись на рівні шкіл, районів, міст та областей. Олімпіада складалась з двох турів тестування теоретичних знань та одного практичного туру. Для проведення експериментального етапу олімпіади компанія OSTCHEM придбала та передала організаторам необхідне лабораторне обладнання.

За підсумками змагань оргкомітет та журі нагородили 49 школярів: п‘ятеро отримали дипломи І ступеню, тринадцять – ІІ ступень та 31 – ІІІ ступеню. Крім дипломів, дев‘ять учнів 8-11 класів, які зайняли перші місця, отримали в подарунок від компанії OSTCHEM ноутбуки, а їх вчителі – сертифікати на отримання щорічної стипендії.

Нагадуємо, що компанії Дмитра Фірташа надають системну підтримку шкільній хімічній освіті, стимулюючи підвищення інтересу школярів до цієї науки у рамках Меморандуму про співпрацю між МОНмолодьспорт та Федерацією роботодавців України.

Українські школярі представлені на Міжнародних хімічних олімпіадах національною командою з 1994 року. За результатами 17 олімпіад наші юні хіміки здобули 66 медалей – 10 золотих, 29 срібних та 27 бронзових. Зазвичай у командному заліку учасники з України посідають місця серед першої третини команд, виступаючи нарівні зі школярами з Федеративної Республіки Німеччини та Великобританії.

На фото: учні, які представлятимуть Україну на престижних міжнародних змаганнях, їх вчителі та куратор Міжнародної олімпійської команди України з хімії Олександр Холін
Comments