У Каневі нагороджено переможців ІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та ХІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості Об'єднаймося ж, брати мої!

опубліковано 29 квіт. 2012 р., 06:05 Вадим Разумов

У Каневі нагороджено переможців ІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені 

Тараса Шевченка та ХІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об'єднаймося ж, брати мої!»

В урочистостях взяли участь: Перший заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту Євген Суліма, заступник Міністера культури Тимофій Кохан та заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Тетяна Прітченко, директор Інституту інноваційних технологій та змісту освіти МОНмолодьспорту  Олександр Удод, представники обласного управління освіти і науки,  Черкаського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

28 квітня 2012 року в м. Каневі біля пам’ятника Кобзарю на Тарасовій горі нагороджено переможців ІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та ХІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об'єднаймося ж, брати мої!», присвяченого Шевченківським дням.

Переможців мовно-літературних змагань серед учнівської та студентської молоді привітав Перший заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Євген Суліма. Він зазначив, що Конкурс виховує майбутнє покоління творчих особистостей – молодих талановитих письменників, поетів. За словами Першого заступника Міністра, читаючи збірку творчих робіт переможців Конкурсу, його найбільш вразив емоційністю та образністю твір Олексія Лютого, учня 5-го класу Білозірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Черкаської районної ради Черкаської області «Садок вишневий коло хати».

Євген Суліма звернувся до вчителів: «Хочеться сказати теплі слова вчителям. Саме ви, дорогі колеги, допомагаєте своїм вихованцям розкривати власні здібності, перемагати у конкурсах, досягати нових вершин. Щиро дякую вам, бажаю успіхів у вашій нелегкій праці, творчої наснаги та благополуччя».

Упродовж року понад 1 мільйон учасників змагалися за перемогу у ІІ Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. У фінальному етапі взяли участь 523 учні загальноосвітніх навчальних закладів, 64 учні професійно-технічних навчальних закладів, 325 студентів вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації усіх форм власності, 27 курсантів вищих військових навчальних закладів. Переможцями Конкурсу стали 245 учнів ЗНЗ, 17 учнів професійно-технічних навчальних закладів, 68 студентів вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації усіх форм власності та 9 курсантів вищих військових навчальних закладів. Зазначимо, що в Конкурсі взяли участь знавці не лише української мови та літератури, а й інших мов (російської, молдовської, кримськотатарської, польської, болгарської). Відповідно до Указу Президента України від 1 вересня 2011 року № 884 та Постанови Кабінету Міністрів від 30 листопада 2011 року № 1218 39 найкращих учнів та студентів з числа переможців цього конкурсу отримуватимуть стипендії Президента України.

За підсумками ХІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, проведеного під гаслом «Об'єднаймося ж, брати мої!», нагороджуються по 27 призерів у кожній з номінацій («Література», «Історія України та державотворення»). Найкращі роботи талановитих юних літераторів, шанувальників історії рідного народу будуть надруковані у збірках творів переможців ХІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості. Конкурси об’єднали учнівську молодь 5-11 класів ЗНЗ, в тому числі ліцеїстів військових ліцеїв, учні професійно-технічних училищ, студентів і курсантів ВНЗ І-ІV рівнів акредитації усіх форм власності та курсантів вищих військових навчальних закладів Збройних Сил, учнівську та студентську молодь з числа українців, яка проживає в інших державах.

Нагадаємо, що відповідно до Указу Президента України № 257 від 11 квітня 2012 року з метою відзначення 200-річного ювілею Кобзаря, підтримки заходів із вивчення і популяризації його спадщини в Україні та за її межами, 2014-й оголошено в Україні Роком Тараса Шевченка. Comments