ІНАУ проводить конкурс на кращий веб-сайт

опубліковано 11 лют. 2014 р., 02:45 Вадим Разумов
ІНАУ проводить конкурс на кращий веб-сайт

Інтернет Асоціація України проводить 4-й Конкурс на кращий веб-сайт серед українських навчальних закладів. Підбиття підсумків відбудеться у березні 2014.

Заявки разом із анкетами приймаються до 28 лютого за адресою info@inau.ua (бланки додаємо наприкінці). Претенденти будуть оцінені в трьох номінаціях: кращий шкільний сайт, кращий веб-ресурс закладу позашкільної освіти, а також кращий веб-сайт ВНЗ I-II рівнів акредитації.  Сайт має бути створений або оновлений у 2014 році. Розгляд заявок членами незалежного журі триватиме близько місяця. Оголошення результатів відбудеться у період весняних шкільних канікул.

Критерії оцінювання веб-сайту:

1) Контент:

• якість анонсування подій та новин навчального закладу;

• опис майбутніх кваліфікацій, спеціальностей;

• опис умов вступу та навчання;

• інформація про викладацький склад;

• інформація для випускників;

• опис проектів навчального закладу;

• опис навчальних предметів, розклад занять, інвентар, необхідний для занять;

• наявність та зручність користування віртуальною бібліотекою;

• огляд додаткових послуг, які можна отримати при навчальному закладі (напр. клубів, гуртків, студій, тощо);

• наявність і доступність рубрики «контакти»;

• наявність адреси, карти проїзду;

• наявність інформації про дату створення сторінок.

2) Зручність:

• зручність елементів управління та меню, переходів та відкривання лінків;

• читабельність інформації, дотримання належного стилю її викладу;

• використання правильних заголовків і ключових слів;

• легкість пошуку інформації;

• простота та швидкість реєстрації в разі потреби реєстрації;

• наявність карти сайту;

• наявність навігаційної стежки (показує місцезнаходження користувача на сайті);

• інструменти зворотного зв‘язку, наявність форумів, блогів, тощо;

• наявність категоризації сторінок;

• можливість публікації коментарів під сторінками;

• наявність синдикації сторінок (RSS-потоків);

• наявність послуг поширення посилань (через мережі типу Twitter, Facebook, Delicious тощо);

• наявність версії сторінок «для друку»;

• можливість відправки сторінок через е-мейл;

• можливість встановлення «ролей» для користувачів із наданням різних прав з редагування сайту.

3) Динаміка:

• час створення сайту;

• динаміка оновлення інформації;

• терміни оновлення інформації;

• активність на форумах, блогах;

• наявність механізмів підтримки спільноти користувачів сайту;

• наявність онлайн-зошитів.

4) Дизайн та технічні показники:

• оригінальність та творчий характер;

• інновативність і креативність;

• простота, неперевантаженість і вишуканість дизайну;

• наочність і зрозумілість викладеної інформації;

• час і швидкість завантаження сайту та додаткової інформації, що міститься у лінках;

• зрозумілість та легкість запам’ятовування доменного імені;

• потреба завантажувати додаткове програмне забезпечення для перегляду певної інформації;

•  грамотність при викладі матеріалу;

• популярність (встановити на сайтах лічильники, наприклад, від Адаманта, для підрахунку кількості та якості відвідувачів).

Призовий фонд на поточний момент становить 4000 грн, але його бюджет ще буде поповнюватися. Поки в ІНАУ надійшло 10 анкет.

Нагадуємо, що навесні 2013 кращими серед 116 номінантів були визнані: сайт Ніжинського обласного педагогічного ліцею, сайт Київської гімназії № 172 «Нивки», сайт Вінницького технічного коледжу.

Виконавчий директор ІНАУ Володимир Куковський розповідає:

"Вперше ця ініціатива з’явилася і реалізувалася під егідою виставки"Інновації в освіті", якою опікувалася  компанія "Карше". ІНАУ брала участь вже на етапі підсумків. Вона опрацьовувала методику оцінювання, положення про конкурс, але заявки й анкети збирала"Карше", у неї були свої бази даних. ІНАУ пропонувала своїм членам долучитися і за свої кошти придбала призи. Це були ноутбуки, принтери… Анкети надсилалися з усієї України, особливо активною була її центральна частина. Кількість конкурсантів коливалася від 120 до 140  щорічно".

Голова правління ІНАУ  (водночас Голова журі) Тетяна Попова:

"Ми хочемо сприяти появі та удосконаленню веб-сайтів вітчизняних навчальних закладів, впровадженню у навчальний процес нових зручних інструментів взаємодії всіх його учасників – учнів (студентів, слухачів), викладацького складу, адміністрації навчального закладу, стимулювання ініціативи у цій сфері, акцентування уваги на важливості повного, оперативного та зручного інформування про діяльність закладів освіти України засобами Інтернету як ефективного засобу забезпечення прозорості та протидії корупції у сфері освіти".