Андрій Клюєв: Освічені діти – це наше майбутнє

опубліковано 5 серп. 2012 р., 05:44 Вадим Разумов
Сьогодні відбулася урочиста церемонія вручення шкільних автобусів відділам освіти районних державних адміністрацій Миколаївської області. Ключі від 37 новеньких машин щасливим власникам вручили Секретар Ради національної безпеки і оборони Андрій Клюєв та Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник. Захід відбувся на території ПрАТ «Бориспільський автозавод» за участю голови Миколаївської обласної державної адміністрації Миколи Круглова, Голови Наглядової Ради ПрАТ «Бориспільський автозавод» Володимира Бутка та Голови правління ПрАТ «Бориспільський автозавод» Валерія Купцова.

Андрій Клюєв та Дмитро Табачник оглянули автобуси, поспілкувалися з директорами шкіл та дітьми Миколаївської області, водіями і працівниками заводу та здійснили проїзд автобусом. «Освіта для нас – безумовний державний пріоритет, адже освічені діти – це наше майбутнє», - заявив Андрій Клюєв у вітальному слові новим власникам шкільних автобусів.
Ще у 2003 році Урядом під головуванням Віктора Януковича затверджено Державну цільову соціальну програму «Шкільний автобус» та Державну цільову програму розвитку українського села на період до 2015 з метою забезпечення засобами перевезення дітей та педагогічних працівників, які проживають у сільській місцевості.

«Сьогодні пройдено певний символічний рубіж – ми вручаємо шестисотий шкільний автобус», - поінформував гостей церемонії Секретар РНБО Андрій Клюєв.

«Цього року буде поставлено 1000 автобусів, а 2013 році – 1370. Я думаю, що до наступного навчального року ми маємо відзвітувати перед Президентом Віктором Януковичем, що заснована ним Державна цільова соціальна програма рівного доступу сільських дітей до якісної освіти «Шкільний автобус» виконана. І я думаю, що до 1 вересня 2013 року вся територія України буде забезпечена шкільними автобусами», - сказав Андрій Клюєв.

За його словами, питання якості освіти є питанням національної безпеки, тому що від цього багато в чому залежить майбутнє України. «У 2003 році, коли Віктор Янукович був ще Прем'єр-міністром, він це прекрасно розумів, і саме тоді була заснована програма «Шкільний автобус», - розповів секретар РНБО.

Він поінформував, що за 9 років дії програми – з 2003 по 2011 роки – було поставлено 1091 автобус до областей України, нагадавши, що в 2008-2009 роках програма взагалі була припинена. Натомість вже у 2010 році за дорученням Президента України Віктора Януковича програму було відновлено.

Андрій Клюєв  також повідомив, що з урахуванням автобусів, переданих сьогодні Миколаївській області, цього року діти різних регіонів України вже отримали 600 нових шкільних автобусів.

«Я вважаю, що ця державна програма, яка сьогодні так активно реалізується, підвищує не тільки якість забезпечення освіти в сільських районах, а ще й стимулює розвиток усієї економіки України», - зазначив Андрій Клюєв. Він наголосив, що програма спрямована на придбання автобусів саме українського виробництва, що означає свідому підтримку вітчизняного виробника та створення нових робочих місць.

«Дай Бог, щоб цими автобусами наші діти їздили комфортно і здобували хорошу освіту», - резюмував  секретар РНБО.

У свою чергу, голова Миколаївської державної адміністрації Микола Круглов висловив подяку від усіх освітян Миколаївщини: «Відтепер ми маємо можливість привезти кожну дитину туди, де вони зможу отримати якісну освіту, і шкільний автобус – справді дієвий інструмент для здобуття нашими дітьми такої освіти».

Звертаючись до присутніх, Голова Наглядової Ради ПрАТ «Бориспільський автозавод» Володимир Бутко привітав усіх миколаївчан із чудовим подарунком напередодні нового навчального року та відзначив, що реалізація програми «Шкільний автобус» має ще кілька позитивних аспектів. «Для вас нові автобуси – це нові учні, а для нас – нові робочі місця. Близько тисячі робітників працювали над тим, щоб вчасно випустити шкільні автобуси, і сьогодні із заводу виїде уже 600-й новенький шкільний автобус», - сказав Володимир Бутко.

На сьогодні райони чотирнадцяти областей (Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Івано-Франківської, Луганської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Чернівецької, Чернігівської), Автономної Республіки Крим та міста Севастополь вже отримали 567 автобусів.
До кінця поточного року сільські райони України отримають загалом 1000 нових машин – у тому числі, спеціальних шкільних автобусів, у яких обладнано місця для учнів та дітей з обмеженими фізичними можливостями на інвалідних візках. У 2013 році уся територія України буде забезпечена шкільними автобусами для перевезення дітей із віддалених регіонів.

Зі словами вдячності виступили директор Підгороднянської ЗОШ І-ІІІ ступенів Первомайської районної ради О. Л. Красуцька та учениця Коблевської ЗОШ І-ІІІ ступенів Березанської районної ради Анастасія Кравченко, а також пролунали пісенні композиції від «Зразкового художнього колективу» вокальної студії естрадного співу «Дивограй» Миколаївського обласного Будинку художньої творчості.

На завершення Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник дав усім команду «По машинам!», яка вже стала серед освітян приємною традицією.