НОВИНИ ОСВІТИ

Стартував соціальний проект «Samsung назустріч знанням»

Розпочався соціальний проект «Samsung назустріч знанням», завдяки якому Samsung обладнає сучасними «смарт-класами» 6 українських шкіл.

1 жовтня 2014 года – Компанія «Samsung Electronics Україна» оголошує про початок загальнонаціонального освітнього конкурсу «Samsung назустріч знанням», який буде проходити за підтримки Міністерства освіти і науки України. Ця соціальна ініціатива є частиною глобальної програми «Samsung. Надія для дітей», яка має на меті привернути увагу громадськості до соціально значущих проблем і надати реальну допомогу у сфері освіти та охорони здоров'я дітей.

Цього року проект «Samsung назустріч знанням» триватиме з 1 жовтня до 30 листопада 2014 року і буде складатись з двох основних етапів. За результатами першого етапу, під час якого будуть розглянуті есе команд, що подали заявки на участь у конкурсі, експертне журі обере 15 напівфіналістів. Під час другого етапу, команди мають представити відео презентації, що розкривають їхнє бачення теми конкурсу – «Школа майбутнього». За підсумками публічного голосування, 5 команд, чиї роботи будуть визнані найкращими, отримають для своїх шкіл «смарт-класи» від Samsung. Унікальне обладнання, яке входить до складу «смарт-класу» – інтерактивна дошка, планшети, монітор, ПК і МФУ – дозволять значно підвищити рівень взаємодії між вчителями та учнями під час навчального процесу.

Також один смарт-клас отримає школа, чия робота не набрала потрібної кількості голосів, але, на думку Президента компанії «Samsung Electronics Україна»  пана Ю Джей Сула, заслуговує на особливу оцінку.

«Конкурентна перевага будь-якої держави на світовій арені визначається не тільки економічними показниками і політичними успіхами, але й досягненнями у галузі освіти та науки. Тому ми постійно працюємо над покращенням своїх соціальних ініціатив, підвищуючи їхню ефективність, і адаптуючи їх до найактуальніших потреб суспільства. Завдяки таким проектам, як «Samsung назустріч знанням», ми робимо навчальний процес більш цікавим, інтерактивним і, відповідно, ефективним», – говорить Людмила Притула, керівник відділу бренд-маркетингу та PR компанії «Samsung Electronics Україна».

Проект буде реалізовано за підтримки медіа-партнерів: видання «Новий час», освітнього ресурсу «Острів знань» та Всеукраїнського фонду «Крок за кроком», який сприяє реалізації освітніх реформ.

Додаткову інформацію можна отримати на офіційному сайті проекту «Samsung назустріч знанням»: education-samsung.com.ua.

До складу «смарт-класу» від Samsung входять: інтерактивна дошка Samsung, 30 планшетів Samsung Note 10.1 2014 edition/Tab 4, монітор і комп'ютер для вчителя, багатофункціональний пристрій, шафа для зарядки і зберігання планшетів. Крім того, «смарт-клас» від Samsung буде обладнано спеціальним програмним забезпеченням.

Загальнонаціональний освітній проект «Samsung назустріч знанням», який є частиною глобальної програми «Samsung. Надія для дітей», проходить в Україні з 2006 року. За попередні шість років у проекті взяло участь 5648 шкіл та було отримано понад 9100 есе. У 43 школах по всій Україні були встановлені мультимедійні лабораторії від Samsung.

 • Лілія Гриневич: З 1 вересня діти 1-4 класів навчатимуться за оновленими програмами Щоб забезпечити нову якість української освіти ще до запуску Нової української школи, Міністерство освіти і науки розвантажило і оновило  навчальні програми для початкової школи та змінює методичні рекомендації  для вчителів ...
  Опубліковано·25 лип. 2016 р., 03:15 Вадим Разумов
 • Телесеріал "Поцілунок" знятий на території нашої школи. Телесеріал "Поцілунок" який транслюється зараз на телеканалі Україна знятий на території нашої школи, епізоди серіалу з відомими російськими та українськими акторами на тлі нашої улюбленої школи.
  Опубліковано·1 жовт. 2013 р., 01:51 Вадим Разумов
 • День знаний в 305 школе 1.09.2013г. 1 сентября 2013 года в 305 школе прошел День знаний! Как все заметили в школе начался настоящих бум первоклассников.Первых классов набрано аж четыре.Это говорит только о том,что ...
  Опубліковано·3 вер. 2013 р., 02:07 Вадим Разумов
 • Участь наших школярів на обласному рівні Наши школьники  из 3-б класса получили новый комплект наград за участие в UNI DREAM CUP 2013 где они выступили за Динамо Киев U-9.Интересно заметить что этот турнир ...
  Опубліковано·18 лип. 2016 р., 06:36 Вадим Разумов
Відображаються 1 - 4 із 52 записів. Переглянути більше »

Лілія Гриневич: З 1 вересня діти 1-4 класів навчатимуться за оновленими програмами

опубліковано 25 лип. 2016 р., 03:15 Вадим Разумов   [ оновлено 25 лип. 2016 р., 03:15 ]

Щоб забезпечити нову якість української освіти ще до запуску Нової української школи, Міністерство освіти і науки розвантажило і оновило  навчальні програми для початкової школи та змінює методичні рекомендації  для вчителів. Про це під час прес-конференції на тему “Звіт про роботу МОН за 100 днів” розказала  Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

“Наразі змінено всі 14 програм для 1-4 класів з українською мовою навчання. Програми будуть затверджені Колегією МОН 4 серпня, обговорені на вчительських конференціях і запроваджені в школах вже з 1 вересня 2016року», - зазначила Міністр освіти і науки.

Гриневич нагадала, що розвантаження і оновлення програм було здійснено спільно з відкритою платформою EdEra, на якій всі програми були виставлені для публічного обговорення і коментування. Понад 4тис коментаторів залишили понад 8тис пропозицій, більшість з них – від вчителів практиків.

Повторне обговорення програм, вже з внесеними змінами, показало, що більшість задоволена внесеними змінами і тим, що думка дописувачів під час громадського обговорення була врахована,  зазначила Міністр.

“В чому полягає це оновлення програм. Насамперед, буде знято обов’язковий розподіл годин – вчитель сам вирішуватиме, яку тему скільки викладати. Самі ж теми приведено до вікових особливостей дітей, Так, згідно програмі для початкової школи з англійської мови, першокласники, шестирічні діти, вже мали писати слова і речення. Відтепер перші півроку на англійській в 1-му класі буде лише усний курс, діти вчитимуться розмовляти. Також в українській мові знято вимоги будувати схеми речень і речення за схемами, а більше уваги буде приділено розвитку усного мовлення дітей, - повідомила Лілія Гриневич.

Після затвердження програм до 1-го вересня змінять методичні рекомендації та орієнтовні вимоги до оцінювання досягнень учнів. Вчителям буде рекомендовано писати з дітьми олівцем замість ручки. За словами Лілії Гриневич, це допоможе першачкам  не боятися помилок, формувати позитивне сприйняття навчального процесу. Також планується зняти вимогу перевірки читання дітьми на швидкість, натомість вчителі мають розвивати усвідомлене читання.

Також на серпневій конференції в МОН представлять концепцію “Нової української школи”. Вона вже підготована, у вересні 2016 року її винесуть на громадське обговорення.

“Коротко, в чому полягає концепція Нової української школи. Ми переорієнтовуємо навчання з засвоєння величезної суми знань, на освоєння компетентностей. Компетентності – це ядро знань, які необхідно знати дитині, вміння їх застосовувати, навички для вирішення життєвих проблем, а також ставлення і цінності, які потрібно засвоїти сучасній людині. Зараз не проблема дістати інформацію, якщо вона тобі потрібна, проблема – правильно використати цю інформацію для вирішення поставленої задачі, критично переосмислити та проаналізувати її. Саме на це буде спрямована Нова українська школа, - пояснює Лілія Гриневич.

Для того, щоб об’єктивно оцінити вміння українських школярів застосовувати отримані знання, у липні Україна підписала договір про приєднання до міжнародного дослідження PISA. Цей проект дозволяє оцінити, наскільки учень може застосувати свої знання в реальних життєвих ситуаціях і чи готовий до повноцінної участі в житті суспільства.

“Для нас це дуже важливий крок. Необхідно зазначити, що ми 79 країна, що долучилася до цього дослідження. Для нас дуже важлива участь у PISA, щоб ми побачили своє місце серед багатьох країн світу, об’єктивно оцінили якість української освіти”, - пояснює Міністр освіти і науки України.

Окремо Лілія Гриневич зазначила, що успіх як переходу до Нової української школи, так і запровадження оновлених програм для початкових шкіл, великою мірою залежить від професійності та підготовленості вчителя.

“Програми є, але якщо вчитель не буде працювати відповідно до цих програм і не намагатиметься осучаснити процес викладання відповідними методиками компетентнісного навчання, то справжніх змін не відбудеться. Тому, ми зробили так, щоб інститути післядипломної освіти  зорієнтували зараз свої курси, зробили презентацію методик компетентнісного навчання і ми викладатимемо їх на онлайн платформу ЕдЕра”, - наголосила Міністр освіти і науки України.

Телесеріал "Поцілунок" знятий на території нашої школи.

опубліковано 1 жовт. 2013 р., 01:51 Вадим Разумов

Телесеріал "Поцілунок" який транслюється зараз на телеканалі Україна знятий на території нашої школи, епізоди серіалу з відомими російськими та українськими акторами на тлі нашої улюбленої школи.

День знаний в 305 школе 1.09.2013г.

опубліковано 3 вер. 2013 р., 02:07 Вадим Разумов

1 сентября 2013 года в 305 школе прошел День знаний! Как все заметили в школе начался настоящих бум первоклассников.Первых классов набрано аж четыре.Это говорит только о том,что интерес к нашей школе только растет и это благодаря нашим прекрасным учителям,которые вкладывают свою душу для максимально эффективного обучения.Да здравствует Новый учебный год!Участь наших школярів на обласному рівні

опубліковано 2 трав. 2013 р., 01:48 Вадим Разумов   [ оновлено 18 лип. 2016 р., 06:36 ]

Наши школьники  из 3-б класса получили новый комплект наград за участие в UNI DREAM CUP 2013 где они выступили за Динамо Киев U-9.Интересно заметить что этот турнир проходил для мальчиков 2003 года рождения.Но динамовцы всегда играли на голову выше своих сверстников.Наша школа от всей души поздравляет Романа и Кирила Разумовых (2004г.р.)и желает им самых блистательных побед в их жизни!!! А нам -работать над повышением своей физической подготовки и на этом примере стремиться к большим победам.

Лучшие школы Украины - в Киеве и Львове

опубліковано 19 квіт. 2013 р., 02:00 Вадим Разумов

Лучшие школы Украины - в Киеве и Львове


 
 
 
Самые сильные школы страны находятся в Киеве, показал рейтинг журнала Фокус.
Лучшие школы Украины - в Киеве и Львове
Лучшие школы Украины - в Киеве и Львове /gazeta.lviv.ua

 Киево-Печерский лицей №171 Лидер назван самой лучшей школой Украины.

Об этом говорится в новом рейтинге журналаФокус, проведенного совместно с телеканалом 1+1.

При подготовке рейтинга были проанализированы результаты внешнего независимого тестирования (ВНО) более 12 тыс. общеобразовательных учебных заведений и составлен список из 50 самых лучших.

ТОП-10 лучших школ Украины

1. Киево-Печерский лицей №171 Лидер, Киев
2. Львовский физико-математический лицей при Львовском национальном университете им. Ивана Франко, Львов
3. Лицей Интеллект, Киев
4. Украинский гуманитарный лицей Киевского национального университета им. Тараса Шевченко, Киев
5. Технический лицей НТУУ КПИ, Киев
6. Днепропетровский лицей информационных технологий при ДНУ им. Олеся Гончара, Днепропетровск
7. Украинско-Американский лицей, Днепропетровск
8. Украинский физико-математический лицей Киевского национального университета им. Тараса Шевченко, Киев
9. Естественно-научный лицей №145, Киев
10. Нежинский лицей при НГУ им. Николая Гоголя, Нежин

Первое место столичному лицею Лидер обеспечили 14 учеников, показавших максимальный результат на независимом тестировании и  наибольшее количество выпускников, набравших высокие баллы на ВНО.

Вторую строчку рейтинга занял прошлогодний лидер – Львовский физико-математический лицей. Сильная подготовка и как результат – 16 выпускников, набравших высший балл на ВНО, обеспечили лицею место в тройке лидеров. На третьей строчке – киевский лицей Интеллект.

Кузницей математических гениев журнал Фокус называет Украинский физико-математический лицей Киевского национального университета им. Т. Шевченко. Подготовив 20 выпускников, сдавших тестирование по математике на 200 баллов, это учебное заведение заняло 8-е место в списке лучших украинских школ.

В итоговый список лучших общеобразовательных учебных заведений попали 16 столичных школ – треть рейтинга. Сразу несколько позиций заняли Львов, Донецк, Днепропетровск и Винница. Юг страны в рейтинге представлен слабо – в списке всего по одной школе из Одессы, Николаева, Херсона и Севастополя.

Качественным средним образованием могут похвастаться не только большие города, пишет издание. Так, лицей Нежинского горсовета при НГУ им. Н. Гоголя занял 10-ю строчку рейтинга – там два выпускника, сдавших ВНО на 200 баллов. Также в списке есть лицеи Славутича и Горловки, и гимназия из Коломыи.

МАСЛЯНА

опубліковано 3 квіт. 2013 р., 09:02 Вадим Разумов   [ оновлено 19 лип. 2018 р., 04:54 ]

16 березня 2013 Масляна СШ №305


В Киеве прошел Кубок Дружбы 2013 для мальчиков 2004 г.р.

опубліковано 30 бер. 2013 р., 02:52 Вадим Разумов   [ оновлено 30 бер. 2017 р., 04:12 ]

В Киеве прошел Кубок Дружбы 2013 для мальчиков 2004 г.р.
В нем участвовали наши ученики из 3Б класса Роман и Кирил Разумовы, они выступили за команду "ДИНАМО-2".Команда заняла 3 место.Роман забил в турнире 3 года и Кирил -2 гола соответственно.Первое место заняла команда "Переможец", а второе- ДИНАЗ-СИНТЕЗ.

Запрошуємо ознайомитися з електронними портфоліо учасників третього туру Всеукраїнського конкурсу Учитель року – 2013

опубліковано 17 бер. 2013 р., 07:19 Вадим Разумов

Запрошуємо ознайомитися з електронними портфоліо учасників третього (заключного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2013»

Відповідно до умов та порядку проведення третього (заключного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2013» та з метою поширення передового педагогічного досвіду на офіційному веб-сайті конкурсу http://ur.gov.ua/ вперше розміщено електронні портфоліо учасників. Рішення про це ухвалено Центральним оргкомітетом конкурсу (протокол № 1 від 18 жовтня 2012 року).

Нагадаємо, що Третій (заключний) тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2013» у номінаціях проводитиметься з 12 до 19 квітня 2013 року в:

Комунальному вищому навчальному закладі «Харківська академія неперервної освіти» («Інформатика»);

Дніпропетровському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти («Фізика»);

Житомирському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти («Іноземна мова (французька)»);

Волинському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти («Музичне мистецтво»);

Запорізькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти («Російська мова»).

Е-образование обсудили за круглым столом

опубліковано 28 лют. 2013 р., 00:27 Вадим Разумов

Е-образование обсудили за круглым столом
Е-образование обсудили за круглым столом

В рамках XVI Международной выставки учебных заведений «Современное образование в Украине — 2013» состоялся круглый стол по обсуждению проектов Концепции развития электронного образования и Положения о депозитарии электронных образовательных ресурсов, которые сейчас проходят общественное обсуждение. Об этом сообщает корреспондент «proIT» со ссылкой на пресс-службу Минобразования.

К участию в круглом столе были приглашены представители Национальной академии педагогических наук Украины, Национального центра «Малая академия наук Украины» Национальной академии наук, компаний Intel, «Электронные образовательные системы», «My school.ua», издательства «Школьный мир» и другие.

Александр Стрижак, заместитель директора по научной работе Национального центра «Малая академия наук Украины» НАН Украины, во время выступления отметил актуальность документов. По его словам, выстраивание виртуальной среды является необходимостью сегодняшнего, поскольку компьютер уже не является элементом, а становится средой получения образования.

Участники круглого стола обратили внимание на некоторые проблемы, связанные с внедрением электронного образования в Украине, прежде всего, отсутствие стандартов в ИКТ-компетентности учителей и к контенту. Об этом рассказала Татьяна Нанаева, директор образовательных программ Intel. Виталий Лапинский, заведующий кафедрой информатики Института педагогики АПН Украины, подчеркнул необходимость обновления ГосСаНиП, которые были приняты в 1998 году и являются устаревшими.

В выступлениях заместителя директора Института информационных технологий и средств обучения АПН Украины Олега Спирина и главного аналитика, научного руководителя Всеукраинского проекта информатизации образования Елены Ельников рассматривался вопрос о создании новой нормативной базы, повышение квалификации педагогических работников.

Конструктивные предложения и замечания, внесенные в проекты документов, будут учтены после доработки.

Щоденник.ua шукає юних гуру ІТ

опубліковано 7 лют. 2013 р., 07:05 Вадим Разумов   [ оновлено 28 лют. 2013 р., 00:26 ]

«Щоденник.ua» шукає юних гуру ІТ

З 1 по 24 лютого Департамент освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) проводить відкритий конкурс з інформаційних технологій серед учнівської молоді міста Києва. Всеукраїнська освітня мережа «Щоденник.ua» виступила організаційним партнером конкурсу і запрошує школярів приєднатися до захоплюючих змагань!

Основною метою конкурсу є підтримка обдарованих дітей та формування молодіжного кадрового резерву Києва, а також реалізація державної політики в сфері розвитку Інформаційних технологій.

Конкурс є відкритим, тобто в ньому можуть брати участь як учні  шкіл / ліцеїв / гімназій, так і представники спеціалізованих позашкільних закладів віком до 18 років включно.

Навчальний заклад може бути представлений як індивідуально, так і групою для участі у командній першості. Команда-переможець отримує грамоту та кубок кращого навчального закладу м. Києва з Інформаційних технологій на 2013 рік.

Учасники-переможці нагороджуються призами Департаменту освіти і науки, сім'ї та молоді КМДА та освітньої мережі «Щоденник.ua».

Конкурс проводиться у наступних номінаціях:

 1. Краща презентація;

 2. Краща програмна розробка;

 3. Статична 2D графіка;

 4. Статична 3D графіка;

 5. 2D-анімація;

 6. 3D-анімація;

 7. Кращий веб-сайт;

 8. Краща комп’ютерна гра;

 9. Відеомонтаж;

 10. Олімпіада програмістів.

Змагання розділено на 2 тури. Перший тур – заочний, другий тур – очний та проводиться на базі Київського палацу дітей та юнацтва (КПДЮ) та Центру дитячої та юнацької творчості (ЦДЮТ) Солом’янського району м. Києва.

Крім того, на «Щоденник.uа» відкрито спільноту «ІТ-арена», де учасники матимуть можливість в онлайн-режимі обговорити між собою деталі та задати питання організаторам.

Юні програмісти, запрошуємо вас до участі!

1-10 of 52