Увага - головний помічник у навчанні

опубліковано 15 квіт. 2012 р., 11:28 Вадим Разумов   [ оновлено 30 бер. 2017 р., 04:14 ]
Увага - головний помічник у навчанні

Хороше увагу - це одне з найважливіших умов успішного шкільного навчання, так як дитина повинна бути зосередженим на поясненнях вчителя та виконанні завдань протягом цілого уроку. Тільки от, як навчити його не відволікатися?

Розвиток увагу дитини

Удосконалювати увагу дитини потрібно постійно, в будь-якому віці. А так як розвиток уваги тісно переплітається з розвитком пам'яті і мислення, а саме умінням класифікувати предмети, а також називати подібності та відмінності між предметами і явищами, тренувати їх потрібно в першу чергу.

Однак ми говоримо про дітей, а значить і підхід повинен бути відповідний. Адже в процесі гри інформація засвоюється краще, а тому ми пропонуємо ряд ігор, які обов'язково посприяють розвитку уваги вашої дитини і зміцнить ваші особисті з ним стосунки.

Ігри, спрямовані на розвиток уваги, пам'яті та мислення

Умовно всі завдання можна розділити на візуальні, звукові і рухові:

Візуальні ігри для дитини

До візуальних завдань в іграх ставляться завдання, в яких необхідно знайти подібність або відмінність предметів, картинок, знайти парні однакові картинки або предмети, а також в яких потрібно визначити, що змінилося на картинці, або в приміщенні.

Наприклад:

Знайти 10 відмінностей на двох картинках;
Знайти 2 однакових предмета на картинці серед загального числа різних предметів;
Знайти зображення на зображенні або предмет в кімнаті по його опису;
Знайти пару предмету в кімнаті або зображенню на зображенні;
Визначити чого не вистачає, після того, як дитина відвернувся від розкладених перед ним предметів;
У точності розфарбувати другу половину картинки;
Знайти на запропонованої зображенні задану кількість геометричних фігур: круги, прямокутники, трикутники;
Знайти, що переплутав художник, пропонуючи дитині розглянути картинку з невідповідною дійсністю: панцир у зайця, вуха у курчати, смужки у мишки.
Звукові гри для дитини

До звуковим завдань відносяться наступні ігри:

«Їстівні - не їстівне», коли, почувши назву їстівного продукту, дитина залишає м'яч у себе, а не їстівного - відбиває;
Зауважте дитині очі і спробуйте непомітно пройти повз. Якщо дитина почує вас, він ляскає в долоні, після чого ви змінюєтеся місцями;
Назвіть 10-15 слів, які дитина повинна повторити в тій же послідовності;
Побудуйте разом словесну піраміду. Назвіть слово, яке дитина повинна повторити і додати ще одне своє. Потім, ви називаєте ці 2 слова і додаєте ще одне своє. Дитина ж, в свою чергу, повинен буде повторити вже 3 слова, і, знову-таки, додати одне нове і так далі, наприклад: - парта, - парта, радіо, - парта, радіо, земля, - парта, радіо, земля , молоко ...
Домовтеся з дитиною, яку групу об'єктів він буде виділяти ударами і називайте різні слова: комп'ютер, стіл, ліжко, ромашка, плаття, вішалка, балкон, береза, тапочки і т.д. І якщо ви виділили групу «дерева», то на слові «береза» дитина повинна заплескала в долоні.
Рухові ігри для дитини

«Крокодил» - популярна гра, яка дуже подобається і дітям і їх батькам. Полягає вона в відгадуванні тварини, повадки якого показуються без слів;
Домовтеся з дитиною, що коли ви піднімаєте руки вгору, він ляскає, коли розводите в сторони - плескає, опускаєте вниз - підстрибує. Рухи виконуйте повільно, поступово збільшуючи темп.
У підсумку, з розвитком уваги, сенсорних здібностей, сприйняття і пам'яті розвивається мова дитини, її аналітичне мислення і розуміння основних життєвих закономірностей, що, в принципі, і потрібно для його загальної успішності в навчанні.